REALIZACJA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Dla kogo jest „Projekt z ZUS”?

Dla uczniów szkół podstawowych, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd nasz pomysł na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
w roku szkolnym 2020/2021 ponownie przystąpiliśmy do programu „Projekt z ZUS”. Czekamy na zaktualizowane materiały i przystępujemy do działania :).

REALIZACJA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Wspaniała wiadomość: praca Dominiki Chomiuk zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu organizowanego w ramach Projektu  ZUS – Gratulujemy!

Zgłosiliśmy dwie prace do I etapu konkursu – dziękuję naszym uczniom – jesteście niezastąpieni!
* Praca w kategorii film: Dominika Chomiuk (6b)

* Praca w kategorii plakat: Dominika Miazga (8a)

• Informacje dotyczące ogólnopolskiego konkursu, który odbywa się w ramach programu „Projekt z ZUS”. W tym roku niestety nie spotkaliśmy się na wspólnych lekcjach z przedstawicielem ZUS, ale przesyłam materiały, które zostały przygotowane dla uczniów:
    – prezentacja [link]
    – film [link]
    Zachęcam do przygotowania prac – wszystkie kategorie są Wam doskonale znane.
    Konkurs obejmuje trzy kategorie:
    1. film (do 5 minut),
    2. plakat (preferowany format A2),
    3. komiks (minimum 5 scenek).
    Tradycyjnie służę pomocą i czekam na Wasze pomysły.

Inspiracji możecie szukać m.in. w pracach naszych uczniów, które odniosły sukcesy w roku szkolnym 2018/2019 🙂
LINK – strona szkoły

Projekt z ZUS – pierwsze sukcesy!

REALIZACJA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

• Zakończenie roku szkolnego z udziałem gościa specjalnego [link]
  • Znamy wyniki etapu rejonowego ogólnopolskiego konkursu realizowanego w ramach Projektu z ZUS [link]
  • Spotkanie uczniów i ciekawe lekcje z przedstawicielem ZUS [link]