Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

27 listopada, zupełnie niespodziewanie, przypadł nam w udziale czwarty warsztat kreatywny. Propozycja dodatkowego warsztatu tym razem w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych została przyjęta z dużym entuzjazmem i ponownie znaleźli się chętni na popołudniowy wyjazd na uczelnię wyższą. Studenci PJATK przygotowali dla nas Raspberry Pi.  Jak zawsze na wstępie,  było trochę niezbędnej teorii, po której przyszedł czas na praktykę. Zmierzyliśmy się ze zdalnym sterowaniem diody podłączonej do Raspberry Pi. Okazało się, że  w tym celu można wykorzystać znaną nam doskonale aplikację Scratch. Następnie, za pomocą prostej aplikacji mobilnej RoboRemo stworzyliśmy przyciski pozwalające na zapalanie i wyłączanie diod.Wszystko działało!
Na zakończenie przyszedł czas na mini konkurs, w którym gadżety Akademii Wynalazców trafiły do Piotra (3c), Kajetana (7a) i Maćka (5a). Gratulujemy!
Przed nami już tylko przyjemności: wycieczka do Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz konkurs na wynalazek. Zapraszamy do galerii.

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]

 

 

Archiwa