Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Sprawozdanie z wycieczki
do Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

 

      We wtorek 28 stycznia 2020 roku, uczniowie klas piątych, szóstych oraz siódmych  Szkoły Podstawowej nr 360 w Warszawie, uczestniczyli w obchodach XIV Dnia Ochrony Danych Osobowych, organizowanych przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

          Do Urzędu pojechaliśmy autokarem. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10:00. Następnie przed budynkiem UODO zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

     Miłą atrakcją była fotobudka.  W jednej z sal, przygotowano pudło z najróżniejszymi, fantastycznymi rekwizytami. Każdy z nas mógł się przebrać, aby ukryć swój wizerunek i zrobić sobie kilka zdjęć.

      Potem zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody im. Michała Serzyckiego. Jedną z laureatów, wyróżnioną za wieloletnie zaangażowanie w podejmowanie licznych inicjatyw edukacyjnych na rzecz promowania wartości ochrony danych osobowych wśród uczniów, została pani Anna Lewandowska, nauczyciel informatyki naszej szkoły. Byliśmy bardzo dumni i zaszczyceni mogąc uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu. Dyplom i medal wręczył pan Jan Nowak, Prezes UODO oraz pan Mirosław Sanek, Zastępca Prezesa UODO.

         Później, jako uczestnicy programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, wzięliśmy udział w debacie pt. „Udostępnianie danych dzieci w Internecie”. Mówiono na temat udostępniania danych dzieci w Internecie. Zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia ale też uświadamiano, zarówno dzieci jak i ich rodziców jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Wypowiadali się eksperci, między innymi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy oraz nasza pani Anna Lewandowska.

         W dalszej kolejności, spotkaliśmy się z panem Mirosławem Sankiem, Zastępcą Prezesa UODO oraz wzięliśmy udział w specjalnych zajęciach, dotyczących ochrony danych osobowych i prywatności. Na koniec otrzymaliśmy upominki, które nawiązywały do omawianych wcześniej zagadnień: fantastyczne słuchawki, mające za zadanie chronić naszą prywatność oraz klipsy, służące do osłony kamer komputerów.

          Po zajęciach przygotowano dla nas słodki poczęstunek.

         Do szkoły wróciliśmy około godziny 14:00. Dzień był pełen niezwykłych wydarzeń, które uczą. Na pewno długo zostaną w naszej pamięci. 

                                                                      Dominika Chomiuk
uczennica klasy VB

Archiwa