Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Superkomputery, których nie znacie, czyli co znajduje się za drzwiami z napisem SERWEROWNIA – NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP WZBRONIONY? Pod takim hasłem przebiegała ostatnia atrakcja tegorocznej Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Zwiedzanie Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, było formą wyróżnienia dla najaktywniejszych szkół oraz uczniów tegorocznej edycji Akademii.

Uczniowie, tym razem już w czasie lekcji, zwiedzili ICM. ICM to czołowy ośrodek data science w Europie Środkowej specjalizujący się w wykorzystywaniu komputerów dużych mocy do przetwarzania, analizy i wizualizacji danych. O mocy komputerów wiele powiedziano podczas wycieczki. Podano wiele przykładów ich wykorzystania m.in. w medycynie i motoryzacji oraz padło wiele ciekawostek, np. wynik gry w szachy człowieka z superkomputerem. Wszystko to było niezwykle ciekawe. Nie można jednak porównać teorii z praktyką i zwiedzaniem zakamarków ICM oraz zabawy z montowaniem komputerów.
Podczas wycieczki odbyło się kilka mini konkursów z nagrodami. Trzy z nich trafiły do naszych uczniów: Piotrusia (3c), Krzysia (5a) i Roksany (7a). Gratulujemy! Możemy podejrzewać, że nasza szkoła, a raczej nasi uczniowie są w posiadaniu największej liczby gadżetów tegorocznej Akademii Wynalazców.
Z całą pewnością możemy stwierdzić, że to była super wycieczka :).
Zapraszamy do galerii i przypominamy o konkursie na wynalazek [link]

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa