Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego, a także zespoły klasowe i starszą młodzież do udziału w Konkursie mazowieckim na spot reklamowy promujący Dzień Ochrony Danych Osobowych.

PATRONAT HONOROWY

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych | Mazowiecki Kurator Oświaty |
Burmistrz Dzielnicy Ursus | Ośrodek Kultury „Arsus”

Drodzy Uczniowie oraz Nauczyciele!
W związku z sytuacją epidemiczną oraz nauka zdalną
podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszego konkursu.

Konkurs odbywa się w ramach II edycji projektu Udany Oficjalny Debiut Oryginalny, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 360 w Warszawie. Ogłoszony konkurs wpisuje się w treści realizowanego przez Szkołę Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”, który po raz dziesiąty ogłosił Urząd Ochrony Danych Osobowych. [informacje o Programie]

Ideą konkursu jest promowanie Dnia Ochrony Danych Osobowych, który został ustanowiony, aby zwrócić szczególną uwagę na ochronę danych osobowych, ochronę prywatności, a także aby uświadomić prawa i obowiązki młodym ludziom. Promowanie świadomego zachowania w społeczeństwie informacyjnym leży w interesie nas wszystkich.

Aby trafić do jak najszerszego grona i szerzyć ideę ochrony danych osobowych proponujemy dwie kategorie:

1. Szkoły podstawowe – IV – VIII (prace indywidualne i zespołowe – zespół może składać się maksymalnie z 5 uczniów)

2. Open – dla wszystkich miłośników sztuki filmowej, zespołów klasowych, amatorów filmowców, uczestników zajęć filmowych działających przy domach kultury itp.

W jury zasiądą prawdziwi profesjonaliści związani z filmem i dziennikarstwem. [plik]

Dzięki sponsorom przewidujemy atrakcyjne nagrody. [plik]

Planujemy nawiązanie współpracy z telewizja regionalną. [plik]

• Regulamin Konkursu [plik]