Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Z ogromną radością informujemy o pierwszym w tym roku szkolnym sukcesie naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim i to w dwóch kategoriach [link]! Dominika Chomiuk (6b) zdobyła I miejsce w kategorii praca multimedialna, a Adam Minor – już nasz absolwent – III miejsce w kategorii praca fotograficzna. Gratulujemy! Opiekunem uczniów była Anna Lewandowska.


4 września na stronie Muzeum Niepodległości Organizatorzy opublikowali wyniki XIX edycji konkursu Mazowsze – moja mała ojczyzna. Dla naszych uczniów był to najdłużej oczekiwany werdykt. Ostatnie szlify i konsultacje przed oddaniem prac (termin upływał 13 marca) odbywały się już online. 
Dominika, laureatka I miejsca przygotowała pracę w kategorii multimedialnej, która w tegorocznej edycji odbywała się pod hasłem Mistrz mojej małej ojczyzny. Inspirację znalazła w nagrodzonej pracy swojej starszej koleżanki, gazetce przygotowanej na ogólnopolski konkurs Niepodległa 2019 [link]. Praca multimedialna pt. Na szlakach Mistrza Jana [link – plik PDF bez podkładu audio] została poświęcona por. Janowi Cierlińskiemu ps. „Wicher”, żołnierzowi AK, uczestnikowi Powstania Warszawskiego i pomysłodawcy dobrze znanego uczniom ursuskich szkół Rajdu Szlakiem Naszej Historii. Dominika przygotowując pracę odwiedziła miejsca pamięci w naszej dzielnicy. Miała uczestniczyć w jubileuszowym XXXV Rajdzie, który w tym roku, ze względu na pandemię został odwołany.

Adam, laureat III miejsca przygotował cykl fotografii Na wyciągnięcie reki – zabytki Mazowsza. Nie zabrakło wśród nich zdjęcia jedynego do niedawna zabytku Ursusa – kapliczki znajdującej się przy ul. Dzieci Warszawy.
Z pracami przygotowanymi na konkurs można zapoznać się na stronie [link]

Anna Lewandowska

 

Archiwa