Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Tegoroczne obchody z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w dniu 6 marca 2020 r. były ponowną okazją do zaproszenia uczniów klas 0-3 do wzięcia udziału w grupowych zajęciach logopedycznych. Poprowadzone przez szkolnych logopedów zabawne gry, konkurencje miały na celu wprowadzić dzieci w świat logopedii. Podstawowym ćwiczeniem było przypomnienie i utrwalenie prawidłowej pozycji spoczynkowej języka.
Uczniowie uświadomili sobie jak ważny  jest oddech i jak odpowiednio należy oddychać. Ćwiczenia językowe, „łamańce logopedyczne” pokazały, że ćwiczymy dykcję, emisję głosu dla wyraźnej i prawidłowej mowy. Pożegnaliśmy się życiową poradą: „Im więcej rozmawiasz, czytasz, śpiewasz, tym lepiej mówisz”.

                                                                                       Joanna Czajka
                                                                                       logopeda szkolny

[fot. Magdalena Iwan – Tyburska, logopeda szkolny]

Archiwa