Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Za nami gala finałowa Konkursu na wynalazek IX edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Zapraszamy do galerii oraz relacji z gali finałowej, którą przygotował Kacper Kultys – laureat II nagrody.
O finale Konkursu możemy przeczytać również na stronach: Politechniki Warszawskiej [link], Biura Edukacji [link] oraz Organizatora [link].
Zapraszamy również do linku na stronie internetowej szkoły, w którym można znaleźć relacje z tegorocznych warsztatów, w których wzięli udział nasi uczniowie [link].
Kolejna edycja już za kilka miesięcy!

 

Dnia 25.02.2020 r., we wtorek, odbyła się  gala  finałowa konkursu organizowanego w ramach IX edycji programu edukacyjnego „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Program ma na celu pokazanie między innymi, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.

Gala odbyła się w głównej siedzibie firmy BOSCH. Przybywających gości witał robot EuGenius, który został zbudowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Następnie przywitali nas Prezes Firmy BOSCH, Pan Rafał Rudziński, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, prorektor Politechniki Warszawskiej ds. studenckich oraz Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego, Pan Piotr Zakrzewski. W gali wzięli udział również przedstawiciele ICM Uniwersytetu Warszawskiego, które miałem okazję zwiedzić w ramach organizowanych warsztatów kreatywnych. Kolejnym etapem była prezentacja 9 pomysłów na wynalazek, w tym mojego. Na konkurs stworzyłem prototyp wynalazku, który nazwałem „LECAK”. Lecak czyli plecak, który informuje kierowców samochodów o tym, w którą stronę skręcam. Wszystko po to, żeby nie trzeba było odrywać ręki od kierownicy.

Po emocjach związanych z prezentacją wynalazku, odbyła się oczekiwana i najważniejsza część gali – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Usłyszałem swoje nazwisko i w pierwszej chwili nie wierzyłem w to co się stało. Zająłem II miejsce, ale to nie koniec sukcesu LEcaka. Mój pomysł na wynalazek, a właściwie jego prototyp zdobył dodatkowe wyróżnienie: nagrodę specjalną, przyznaną przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, za najlepszy prototyp wynalazku.

Na zakończenie gali Organizatorzy przygotowali dla wszystkich finalistów niespodziankę. Odbył się pokaz magii, w którym wziąłem udział jako asystent iluzjonisty. Dodatkowo Pan Rafał Rudziński zaprosił finalistów wraz z opiekunami na wycieczkę do laboratorium firmy Bosch. Na sam koniec przyszedł czas na słodką niespodziankę. Na wszystkich czekały wspaniałe gofry.

Podsumowując galę napiszę, że było bardzo ekscytująco, a wszystko zostało przygotowane na jak najwyższym poziomie. Dodam szczerze, że był to najlepszy konkurs w jakim brałem udział!

                                                                                Kacper Kultys, klasa 6b

Archiwa