Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Wyprawa klasy 6B na „Niewidzialną Wystawę” i do Restauracji Different – zapraszamy do relacji przygotowanej przez Kasię Shwartz.

W środę 8 stycznia klasa 6B wybrała się na zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy w futurystycznym wieżowcu Millenium Plaza w pobliżu Placu Zawiszy w Warszawie. Na wystawie mieliśmy możliwość odkrywania świata na nowo wszystkimi zmysłami oprócz wzroku. Zmierzyliśmy się z interesującymi zadaniami polegającymi m.in. na znalezieniu wybranych przedmiotów w wyciemnionych pomieszczeniach, zapłaceniu rachunku za napoje i przekąski w ciemności itp. Było przy tym mnóstwo nie tylko świetnej zabawy, ale też cichej refleksji nad doświadczaniem świata przez osoby niewidome. Wywiązała się przy tym ciekawa dyskusja na temat różnych sposobów pomocy osobom o takiej niepełnosprawności.
Dodatkową nietuzinkową atrakcją był obiad w restauracji Different, w której niewidomi kelnerzy podali nam przepyszne dania, które następnie spożywaliśmy po omacku, podobnie jak samoobsługowo napełniane napoje. Nasza niewidoma Pani Przewodnik pokazała nam na żywo pracę fascynującego technologicznie urządzenia AI, które elektronicznie „odgaduje” barwy kolorów. Zapoznaliśmy się również z działaniem maszyny brajlowskiej stosowanej do druku pisma Braille’a. Ten typ pisma umożliwia niewidomym czytanie materiałów drukowanych. Arcyciekawym doświadczeniem było rozwiązywanie zagadek przestrzennych po omacku w oczekiwaniu na deser – na pewno wielu z nas odkryło przy tej zabawie swój 6. zmysł…  
Zarówno wystawa jak i restauracja są fascynujące pod względem niecodziennych interaktywnych doświadczeń i doznań. Z pewnością obie atrakcje są warte wielokrotnego odwiedzenia. Wielu z nas już planuje swój powrót!

Kasia Shwartz, 6B

[fot. K. Gontarska]

Archiwa