Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

25 listopada, już po raz trzeci chętni uczniowie udali się na Politechnikę Warszawską, aby wziąć udział w warsztatach kreatywnych odbywających się w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Tym razem studenci z WUT Racing przygotowali zajęcia, na których uczniowie budowali bolid. Po części teoretycznej, zespoły przystąpiły do projektowania swojego bolidu, wyboru i zakupu materiałów za otrzymane „wuty” oraz budowy.

Następnie studenci ocenili wykonane pojazdy i przyszedł czas na test prototypów. Testy bolidów obu grup wypadły pomyślnie, a nasz zespół LUX Racing i jego bolid w ostatecznej ocenie uplasował się na II miejscu. Czyżby wśród nas byli przyszli inżynierowie Formuły 1 :)?
Na zakończenie odbył się konkurs. I tym razem jeden upominek trafił do naszego ucznia. Kacper Kultys (6b) prawidłowo odpowiedział na zadane przez studentów pytania. Gratulujemy! Przed nami juz tylko jeden warsztat, tym razem poprowadzą go studenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Przypominamy o konkursie na wynalazek [link]

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa