Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

W dniach 2 i 3 października rozpoczęła się X, jubileuszowa edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Ubiegłoroczny sukces, a przede wszystkim świadomość tego, jak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ochrony danych osobowych oraz ochrony prywatności i bezpieczeństwa w internecie wpłynęła na decyzję o kontynuacji programu TDTS przez naszą szkołę. Urząd Ochrony Danych Osobowych, organizator Programu zaprosił w charakterze prelegentów Panią Dyrektor, Edytę Gawlicką oraz koordynatora programu, Annę Lewandowską. Dwudniowe szkolenie odbyło się w Senacie RP.
Pani Dyrektor Edyta Gawlicka w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na znaczenie ochrony danych osobowych w szkole. Podkreśliła jak ważna jest realizacja tego rodzaju programów oraz jakie działania może podejmować szkoła, aby wspierać uczniów i przygotować ich do bezpiecznego życia w świecie technologii i internetu. 
W drugim dniu, w towarzystwie uczennic klasy 6a: Jagody Kupisz oraz Joanny Minor, Anna Lewandowska zaprezentowała zadania koordynatora w praktyce. Po wprowadzeniu i krótkiej prezentacji, przyszedł czas na wystąpienie Jagody, która opowiedziała o swoich doświadczeniach podczas realizacji Programu TDTS oraz Programu Sprawnościowego UODO, w którym zdobyła tytuł Młodego Inspektora Danych. Asia natomiast wyjaśniła skąd wziął się pomysł na piosenkę, której tekst nawiązujący do ochrony danych osobowych powstał w ramach szkolnego konkursu. Byliśmy przygotowani na występ i wszystko się udało. Piosenka „Chroń swoje dane” w wykonaniu Asi spodobała się uczestnikom szkolenia, czego dowodem były gromkie brawa oraz autografy. Ale to nie był koniec atrakcji, które przygotowaliśmy dla przybyłych z całej Polski koordynatorów Programu TDTS. Na zakończenie wszyscy chętni mogli wziąć udział w interaktywnym quizie z nagrodami. 10 najlepszych wyników zostało nagrodzone naszymi książeczkami. Przypomnijmy, że książka powstała w ramach wspólnej realizacji z OK Arsus innowacyjnego projektu „Nasze Wybory”.  
Na zakończenie tych wyjątkowych dwóch dni przyszedł czas na zwiedzanie Sejmu i Senatu. Była to dodatkowa atrakcją, którą przygotowali Organizatorzy dla wszystkich uczestników konferencji.
Z głowami pełnymi pomysłów rozpoczynamy kolejny rok realizacji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrealizować wspaniałe projekty i zadania, a wszystko po to, aby promować ideę ochrony danych i prywatności. #TwojedaneTwojasprawa

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa