Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

28 maja w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom IV edycji Konkursu dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego „Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, a nasz uczeń Sebastian Górniak (4d) zdobył  w tym konkursie Nagrodę Specjalną. Rozwijanie umiejętności informatycznych oraz wykorzystanie narzędzi technologii informacyjnej to cel konkursu organizowanego przez OEIiZK – powiedział dyrektor Jan Aleksander Wierzbicki otwierając uroczystość.

Na konkurs w tegorocznej edycji napłynęło 96 prac.
Niewątpliwą atrakcją przewidzianą dla laureatów konkursu były warsztaty z rysownikiem, autorem ilustracji i miłośnikiem komiksów Piotrem Nowackim [link]. Piotr Nowacki opowiedział o swojej pracy oraz pokazał swoje prace. Następnie uczniowie poznali zasady tworzenia komiksu. Po tej części wszyscy uczestnicy warsztatów przystąpili do samodzielnego tworzenia nowego komiksu. Była to najbardziej zajmująca część. Warsztaty podobały się wszystkim i z pewnością pozostaną na długo w pamięci laureatów konkursu.

Anna Lewandowska – opiekun konkursu

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa