Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

W dniu 16 kwietnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził Profesor Tomasz Sulej. Znany polski paleontolog spotkał się z uczniami klas piątych i siódmych. Profesor w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o swojej pasji naukowej oraz odkryciach,których dokonał. Uczniowie usłyszeli m.in. o odkryciu dinozaura o nazwie Smok wawelski. Mogli także zobaczyć i dotknąć fragmentu kości szkieletu dinozaura. Profesor opisywał codzienną pracę paleontologa, która wymaga dużo cierpliwości i pokory. Opowiadał o studenckich obozach poszukiwawczych, które organizuje od lat, a które cieszą się dużą popularnością wśród przyszłych naukowców.

Na koniec znamienity gość przekazał swoim młodym słuchaczom cenne wartości, którymi kieruje się w życiu zawodowym i prywatnym. Należą do nich: wiara w ludzi i przyszłość, przykładanie wagi tylko do rzeczy ważnych oraz uczciwa współpraca z innymi ludźmi. Spotkanie z Profesorem Tomaszem Sulejem wywarło na uczniach i nauczycielach bardzo pozytywne wrażenie i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długi czas.

Paulina Wójtowicz

[fot. P. Wójtowicz]

[fot. J. Kargul]

Archiwa