Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Na wycieczkę do Muzeum m.st. Warszawy wybraliśmy się 3 kwietnia. Tematem spotkania była „Warszawa legendarna”. Punktualnie o godzinie 10.00, pani przewodnik rozpoczęła wraz z nami wędrówkę po podziemiach Starego Miasta. Spacerując kolejnymi piwnicami, poznawaliśmy legendy Warszawy. Nasz spacer rozpoczęliśmy od poznania legendy o gryfie. Potem była Syrenka. Legendę znali wszyscy, ale ciekawostką dla nas było spotkanie z różnymi Syrenami, których wizerunki znajdowały się na ścianie jednej z piwnic.  Dzięki temu dowiedzieliśmy się, w jaki sposób zmieniał się wizerunek Syreny na przestrzeni wieków. Kolejnym punktem programu było spotkanie z Bazyliszkiem, a dokładnie udanie się w kierunku piwnicy, w której niegdyś przebywał ten przebiegły stwór.

 Długo nasłuchiwaliśmy, czy jeszcze tam jest, ale nie udało nam się go usłyszeć. Za to w kolejnej piwnicznej sali, na wystawie, pośród sreber, odnaleźliśmy podobiznę Bazyliszka, ukrytą w srebrnym stojaku do noży. Zdjęcie tego odkrycia przedstawiamy poniżej, w galerii. Kolejną warszawską legendą, była legenda „O złotej kaczce”. Przypomniał nam ją Szymon S., który świetnie orientował się w tym, gdzie kiedyś mieszkała złota kaczka i kim była. Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami spotkaliśmy też metaliczny pomnik syrenki, taki sam, jak ten, który stoi na Rynku Starego Miasta. Obejrzeliśmy też film o symbolach Warszawy. Po wyjściu z muzeum, zrobiliśmy jeszcze kilka zdjęć z Syrenką i przeszliśmy ulicą Krzywe Koło, bo to tam mieszkał Bazyliszek. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze przy Barbakanie i murach obronnych miasta. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią D. Murawińską

Archiwa