Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

6 marca nasza Szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy.  Z tej okazji uczniowie klas 0-2 wzięli udział w grupowych zajęciach logopedycznych, podczas których odbyli„ Wędrówkę z  Języczkiem Podróżnikiem, spotkali „Węża Samotnika”, odnaleźli „Krasnoludka w buzi” i zmierzyli się z „łamaczami językowymi” (wierszyki, rymowanki).

Uczniowie poznali budowę narządów artykulacyjnych niezbędnych do prawidłowego mówienia. Poprzez opowieści ruchowe i przy wykorzystaniu różnych środków np. chrupków, piórek, wody mydlanej, dmuchajek dowiedzieli się jak poprawiać swoją wydolność oddechową, wydłużać fazę wydechową, co również ma duży wpływ na jakość mowy i prawidłowy zgryz.
Dzieciom również został przybliżony temat zawodu logopedy, jaką pełni rolę i co jest mu potrzebne w codziennej pracy.

Kto to jest logopeda?

Logopeda to ktoś taki,
Kto uczy mówić dzieciaki:
Trochę porobi miny (czasem przez dwie godziny)
W gry pogra, coś narysuje,
Zabawę wykombinuje, pokaże coś ciekawego
– i najważniejsze do tego: że od słowa do słowa
Celem jest właśnie ładna mowa.
(dada. edu.pl)                                                                                

                                                                                                           Joanna Czajka – Logopeda szkolny

[fot. J. Czajka]

Archiwa