Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Dnia 15 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klasy 4c, 4e i 5a pod opieką Pani Anny Markowskiej i Pani Anety Mystkowskiej przygotowali apel. Uczniowie pokazali, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy, a liczba Pi występuje nie tylko w matematyce, fizyce, ale również w poezji i muzyce.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki poświęcone liczbie Pi. Wszyscy uczniowie z klas 4 – 7 wzięli udział w dwóch zabawach. Pierwsza zabawa polega na wypisaniu jak największej liczby wyrazów, które zawierają w sobie Pi, a druga na odgadnięciu matematycznych skojarzeń. Na zakończenie spotkania uczniowie, którzy brali udział w konkursie „Alfik matematyczny” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Anna Markowska

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa