Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Pod koniec I semestru klasa 7b wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Sztuki Współczesnej, na lekcję muzealną pt. „Polonia i jej siostry”. Podczas lekcji uczniowie przyjrzeli się sztuce od czasów romantyzmu do współczesności, która prezentowała Polskę jako kobietę. Dowiedzieli się, że Polonia przybierała różne postaci np. kobiety zniewolonej, szlachetnej itd. W ramach zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali portrety różnych kobiet, korzystając z dostępnych materiałów. Na koniec pobytu w muzeum uczestnicy  zwiedzili wystawę tematyczną. Dla osłodzenia trudów ciężkiej pracy w I semestrze, młodzież odwiedziła restaurację Mr. Pancake, gdzie mogła skosztować specjałów amerykańskiej kuchni w postaci oryginalnych naleśników z różnymi dodatkami. Wycieczkę uznano za bardzo udaną.

Paulina Wójtowicz

[fot. P. Wójtowicz]

 

Archiwa