Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

Serdecznie zapraszamy do relacji oraz galerii z Jasełek, które dla całej społeczności szkolnej przygotowali uczniowie oddziałów przedszkolnych. Jasełka swoją premierę miały 19 grudnia. 21 grudnia przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie. Za scenariusz, oprawę muzyczną oraz choreografię układów tanecznych odpowiedzialna była Małgorzata Czaczkowska. Zapraszamy.

19 grudnia o godzinie 17.00 zatrzymaliśmy się na chwilę w przedświątecznej gonitwie, aby zanurzyć się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów klas „0”. Pani Dyrektor Edyta Gawlicka przywitała przybyłych gości i zaprosiła na przygotowany przez uczniów spektakl.

Przedstawienie bożonarodzeniowe rozpoczął występ zespołu wokalnego klas 4-7 pod kierownictwem nauczyciela muzyki,  pana A. Łapińskiego. W ich wykonaniu rozbrzmiały kolędy tradycyjne i piosenki świąteczne. Po takim wprowadzeniu nadszedł czas na inscenizację nawiązującą do narodzin Jezusa. Bajecznie wyglądający uczniowie zerówek zaprezentowali się w wielu formach aktywności. Budzące się Aniołki rozpoczęły występ nastrojowym tańcem, który doprowadził do spotkania Maryi z Archaniołem Gabrielem. Usłyszeliśmy wszyscy zapowiedź Dobrej Nowiny. Zwiastowanie nie podobało się Diabełkom, które w groźnym tańcu knuły, co robić, żeby nie dopuścić do narodzin Pana. Józef w poszukiwaniu  schronienia, odwiedził wielu gospodarzy, przyjmując odmowę gościny, odnalazł schronienie dla zmęczonej Maryi w ubogiej stajence. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać Trzech Króli, którzy szukając miejsca narodzin dzieciątka, zawitali po drodze do króla Heroda. Na dworze królewskim wsłuchaliśmy się w opowieść Dwórek, które starały się uspokoić wzburzonego i zagniewanego Heroda. Nie zabrakło również Pasterzy, zmęczonych trudem dnia i zasypiających przy ognisku, po to, żeby we śnie słyszeć anielskie śpiewy i tańce. W tym miejscu znowu mogliśmy podziwiać sprawność taneczną małych aniołków. Pasterze przy dźwiękach kolęd wędrowali do stajenki, pragnąc zanieść skromne dary dla Jezuska. Po długiej wędrówce do stajenki dotarli również Trzej Królowie. Maleństwu położonemu w żłóbku, oddali hołd i prezenty, które ze sobą przynieśli.

Pod koniec opowieści maleńkie Dzieciątko zasnęło i Anioły zaprosiły wszystkich do zaśpiewania kolędy „Cicha noc”. Najpiękniejsze polskie kolędy prowadziły nas podczas tego występu, a potężny chór głosów dziecięcych napełniał radością i dumą przybyłych rodziców i nauczycieli. Owacjom nie było końca. Życzenia, którymi obdarzyła po przedstawieniu, nas wszystkich Pani Dyrektor Edyta Gawlicka, zabraliśmy ze sobą na ten świąteczny czas.
W wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły usłyszeliśmy siedem kolęd i jedną pastorałkę, zobaczyliśmy trzy tańce, usłyszeliśmy też muzykę filmową. Przedstawienie było wzbogacone wieloma rekwizytami i grą sceniczną małych aktorów. W Jasełkach wzięli udział uczniowie wszystkich pięciu klas „0”. Przygotowaniem dzieci do występu i scenografii  zajęły się wychowawczynie: Justyna Langowska, Renata Salamon, Agnieszka Kołodziej, Ewa Gromysz, Monika Żurawska, Paulina Kułaga, Anna Janiszewska, Małgorzata Czaczkowska.
W świątecznym nastroju wszyscy widzowie udali się na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przygotowany przez nauczycieli świetlicy.

Małgorzata Czaczkowska

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa