Zapraszamy na nową, responsywną stronę Szkoły Podstawowej nr 360
http://sp360.warszawa.pl

Strona archiwalna http://sp360waw.webserwer.pl aktualnie stanowi kronikę wydarzeń
z lat 2018 - 2022.

29 listopada, od rana do późnych godzin, hol główny Szkoły Podstawowej nr 360 tętnił życiem. Tego dnia cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w wyjątkowym i dość nietypowym wydarzeniu – Rodzinnym Wieczorze Andrzejkowym połączonym z kiermaszem charytatywnym „Razem dla Franka”. U chłopca zdiagnozowano guza, a życie uratować może mu operacja w Meksyku. Postanowiliśmy pomóc. Szkolny Klub Wolontariatu wspierany przez Ewę Gromysz i Martę Skrzypkowiak rozpoczął przygotowania do akcji.

Wieczór stał się wyjątkowy przede wszystkim za sprawą darczyńców, zaangażowania uczniów wszystkich klas, nauczycieli i wspaniałych rodziców uczniów szkoły. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. W zabawie uczestniczyły całe rodziny. Były rozgrywki sportowe, a nawet odbywały się pojedynki szachowe. Nie zabrakło malowania buziek, tradycyjnych wróżb andrzejkowych, a przepyszne ciasta i zdrowe soki rozchodziły się w mgnieniu oka. Niezwykłym powodzeniem cieszył się tradycyjny popcorn, którego produkcję zapewnili zaangażowani rodzice. Był też tort dla Franka uroczyście pokrojony przez Panią Dyrektor Edytę Gawlicką. Dużo radości sprawiało robienie zdjęć w oryginalnej budce foto. Odbyły się różne konkurencje, w których można było wygrać cenne nagrody. Nagrody przygotowane specjalnie na kiermasz zapewnili rodzice, a były naprawdę wyjątkowe – chociażby autograf Ernesta Bryla z dedykacją dla naszej szkoły. Wszystko dla sześcioletniego Franka.

Franio Irzyk mieszka w Skidzinie (gm. Brzeszcze), ma 6 lat i w lipcu zdiagnozowano u niego guza pnia mózgu czwartego stopnia. Guz jest w Polsce nieoperacyjny i nieuleczalny. Dzięki ludziom wielkiego serca, już wiemy, że chłopiec wyjedzie na operację i leczenie do Meksyku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 360 ma w tym udział. DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Lewandowska

[fot. A. Lewandowska]

Archiwa